Fotowoltaika lubelskie instalacji fotowoltaicznej są :
- Panel fotowoltaiczny – najbardziej widoczna i wyeksponowana część instalacji. Odpowiada za pobór energii słonecznej.
- Inwerter – instalacja fotowoltaika lubelskie produkuje prąd stały, natomiast w gniazdku prąd musi być zmienny. fotowoltaika- inwerter.
- Bezpieczniki – odpowiadają za poprawną pracę instalacji, chronią przed przepięciami czy uszkodzeniem inwertera.
Fotowoltaika Lubelskie
Fotowoltaika
BikeTour offers the most interactive activity you can experience in urban and natural surroundings. Find out how the real city comes alive when you are guided by the right person
Czy wiesz, że
Energia która każdego dnia na powierzchnię Ziemi w formie promieni słonecznych wystarczyłaby by pokryć całoroczne zapotrzebowanie całej populacji na energię?
A fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor energetyczny na świecie?
Fotowoltaika to przedewszystkim
Inwestycja o wysokiej stopie zwrotu
Zgodnie z analizą ekspertów ceny energii w najbliższych latach będą stale rosnąć. Już dziś możesz zabiezpieczyć siebie i swoją firmę przed dodatkowymi kosztami. Nasze badania wykazały, że inwestując w fotowoltaike jesteś w stanie osiągnąć nawet 520% zwrotu w skali 20 lat. Zwrot w stylu giełdowym osiągasz bez stresu i wahań obecnych na rynkach finansowych!
Niezależność energetyczna
Własna instalacja fotowoltaiczna daje państwu możliwość uniezależnienia się od producenta energii. Już nie doświadczą państwo przerw w dostawie energii w najbardziej kluczowym momencie państwa działalności. Linia produkcyjna nie stanie i nie poniosą państwo kosztów związanych z zaprzestaniem produkcji.
Zielony wizerunek
Inwestując w instalację fotowoltaiczną uzyskują państwo niepowtarzalną możliwość wyróżnienia się na rynku jako pro-ekologiczny i świadomy środowiska producent. Reputacja to bardzo ważna część każdego biznesu. Warto zadbać by wśród potencjalnych odbiorców była jak najwyższa.
Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych
Coraz częściej w mediach podnoszony jest problem smogu. Każdy z nas chciałby mieszkać w niezanieczyszczonym i zdrowym środowisku. Już dziś możesz dołożyć swoją cegiełkę w walce z zatrutym powietrzem.
Redukcja kosztów
Posiadając własną instalację redukują państwo straty zarówno energetyczne, jak i finansowe wynikające z kosztu przesyłu energii przez zakład energetyczny.
Możliwość leasingu
Instalacja fotowoltaiczna to świetny produkt inwestycyjny, dzięki któremu wygenerują państwo dodatkowe koszta w firmie.
W naszej ofercie
Wybierz instalację która najlepiej odpowiada twoim potrzebom.
BASIC
Panele słoneczne chińskiego producenta o mocy 270Wp
Gwarancja 10 lat
Inwerter Afore z polskim menu i Wi-Fi
Indywidualny projekt
Montaż
Formalności urzędowe i pozwolenia zakładu energetycznego
STANDARD
Panele słoneczne POLSKIEGO producenta o mocy 270Wp
Gwarancja 12 lat
Produkt odporny na grad
i nacisk do 8000 Pa
Inwerter Afore z polskim menu i Wi-Fi
Indywidualny projekt
Montaż
Formalności urzędowe i pozwolenia zakładu energetycznego
PREMIUM
Panele słoneczne NIEMIECKIEGO producenta o mocy 300Wp - więcej mocy z mniejszej powierzchni!
Gwarancja 12/20 lat
Wysokowydajny moduł monokrystaliczny
Inwerter Fronius z polskim menu i Wi-Fi
Serwis paneli i inwertera
Indywidualny projekt
Montaż
Formalności urzędowe i pozwolenia zakładu energetycznego
*Przykładowe ceny dla instalacji powyżej 30kW, by poznać dokładną cenę najlepiej skontaktuj się z nami
Fotowoltaika lubelskie, instalacje fotowoltaiczne lubelskie
- Historia fotowoltaika
Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że pierwsze próby zrozumienia i wykorzystania energii ze słońca zaczęła się już w 1839 roku wraz z francuskim fizykiem Alexandrem Edmondem Becquerelem, któremu udało się zaobserwować konwersje pomiędzy światłem a elektrycznością. W następnych latach coraz więcej osób zaczęło interesować się tym fenomenem i tak w roku 1888 został złożony pierwszy wniosek patentowy dla ogniwa fotowoltaicznego na terenie USA przez Edwarda Westona. Słynny fizyk Albert Einstein również miał swój wpływ i dołożył cegiełkę do rozwoju fotowoltaika poprzez opublikowanie pracy Efekt fotowoltaiczny obok pracy o teorii względności. Na podstawie jego pracy w 1916r Robert Millikan udowodnił istnienie takiego efektu, co kilka później doprowadziło Einsteina do wygrania nagrody Nobla za pracę nad efektem fotowoltaika. Doprowadziło to do rozpoczęcia procesu prac nad komercjalizacją tego efektu. W 1954 nastąpiło pierwsze publiczne zaprezentowanie fotowoltaicznych ogniw krzemowych przez Bell Laboratories – gazeta New York Times okrzyknęła ten moment wielkim przełomem, który doprowadzi do ,,nieskończonego źródła energii czerpanej ze Słońca” – kolejna zaleta fotowoltaika. Już 4 lata później pierwsze panele fotowoltaiczne zostały wykorzystane do zasilania radia na pokładzie satelity kosmicznej ,,US Vanguard”. Potwierdzeniem tez, które mówiły o tym że energia z fotowoltaika jest świetnym źródłem prądu szczególnie czerpanym bezpośrednio w kosmosie jest uruchomienie w 1966 roku przez NASA obserwatorium astronomicznego o mocy 1 kilowata. Sukces tej technologii spowodował zwiększenie nakładów na badania i rozwój, co z kolei szybko wywindowało koszty produkcji paneli fotowoltaicznych w dół, dzięki czemu zaczęto korzystać z rozwiązań zasilanych prądem ze słońca również na Ziemi w budowlach takich jak np. latarnie morskie. W 1977 roku w USA powstał oficjalny rządowy departament, którego misja było przyśpieszenie rozwoju fotowoltaika. W latach 80 XX wieku produkowano pierwsze urządzenia codziennego użytku zasilane energią słońca takich jak kalkulatory czy zegarki. Widząc szansę na zmianę struktury energetycznej kraju niektóre kraje zaczęły dofinansowywać krajowe rynki PV, jako przykłady w 1990r rząd Niemiec rozpoczął program ,,100 000 dachów solarnych” o wartości około 500 milionów dolarów, a rząd Japonii poszedł w ich ślady 4 lata później z programem 70 000 dachów pełnych fotowoltaiki. Pierwszy większy program w Stanach Zjednoczonych wystartował kilka lat później z inicjatywy stanu California, który miał na celu sfinansowanie rabatów dla mieszkańców na instalacje fotowoltaiczne o mocy do 30 kW. W Europie patronatem rozwoju tej formy pozyskiwania energii stała się Unia Europejska, która nie tylko swoimi regulacjami i zaleceniami dla krajów, ale także poprzez system dofinansowań propaguje czystą energię pochodzącą z fotowoltaiki.